//klog

PAZAR LİSTESİ

Güneyin epistemoloji kavramıyla tanınan Brezilyalı akademisyen Boaventura de Sousa Santos’un yazdığı Başkan Lula da Silva’ya Açık Mektup ve Demokrasi mi kapitalizm mi? adlı yazıları.

Mekanda Adalet Derneği‘nin çevre adaleti talebini daha fazla duyulur kılmaya çalıştığı projelerinden biri; her yıl ülkenin bir su havzasında sürdürdüğü çevresel meselelerin bölgesel sorunlar ve kişisel hikâyelerle nasıl kesiştiğini incelediği Dere Tepe.

Antakya’nın Yüzleri 6 Şubat Gaziantep-Kahramanmaraş depremleri sonrası şehrin yeniden inşa sürecine, zanaatkârlar ve kültürel üreticilerin hikâyelerini taşımak amacıyla başlatılan bir video seri çalışması.

1989 yılından bu yana işçilerin temel haklarına saygı gösterilmesini sağlamak için çalışan Temiz Giysi Kampanyası, işçilerin; hakları ve daha iyi çalışma koşulları talepleri için mücadele eden, tüketicileri eğitip mobilize etmeyi önemseyen, küresel tekstil ve spor giysisi endüstrilerinde çalışan işçilerin güçlenmesini desteklemeye ve çalışma koşullarını iyileştirmeye adanmış bir oluşum.

Kerem Ökten yazısında, zeminin kaygan, dengelerin değişken olduğu çoklu krizler çağında; küresel jeopolitikte koridorları inceliyor.

Paylaş